arama

Ziraat Çiftçi Kredisi 2019

Ziraat Çiftçi Kredisi 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Ziraat bankasının çiftçilere sağlamış oldu çifti kredisi ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Her alanda çiftçinin yanında olduğunu hissettiren ziraat bankasının kredi faiz oranları ve destek ödemeleri hakkında sizlere bilgiler ileteceğiz. Ziraat bankasından almış olduğunuz kredileri düzenli ödemeniz gerekiyor. Düzenli ödeme yapamamanız veya ödemelerinizi geciktirmeniz durumunda kredi skorunuz etkilenecek olup banka çalışmanızı etkileyecektir. Bu tür sorunların önüne geçebilmek için Çiftçi Borçları Yapılandırma 2019 yazımızdan çiftçi borçları yapılandırma hakkında detayları öğrenebilir siniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Destekleme Ödemeleri

Çiftçilerin en çok kullandığı bankalardan birisi Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası çiftçi destekleme ödemeleri konusunda gerekli yardımlarını sunup çiftçi müşterilerine çeşitli fırsatlar sağlamıştır. İhtiyacınız olan bütün çiftlik yatırımlarınız için banka şubelerine  gelerek gerekli olan finansmanı sağlayabilirsiniz. Hali hazırda krediniz var ve borçları ödeyemiyorsanız. Çiftçi Borç Yapılandırma Şartları 2019 sayfasından da detayları öğrenebilirsiniz. Yazımızın geri kalan kısmında Ziraat Bankasının ve devletin sizin yararınıza sağlamış olduğu diğer destekleri ileteceğiz.

Ziraat Bankası Düşük Faizli Kredi 2019

TC Ziraat Bankası A.Ş ve Tarım Kredi Kooperatiflerince yürütülen Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi kullandırılmasına ilişkin kararın yürürlüğe konulması; Hazine Müsteşarlığının (Başbakan Yardımcılığı) 27.12.207 tarihli ve 34098 sayılı kanunu üzerine 15.11.2000 tarihli 4603 sayılı kanunun 3. maddesine 27.12.2006 tarihli 5570 sayılı kanunun 1. maddesine dayanılarak 08.01.2018 kesin hükme bağlanmıştır. Çıkarılan bu kanun ile birlikte ziraat bankası çiftçi kişilere düşük faizli kredi vermektedir. En büyük destekçilerden biri olan Ziraat Bankasının amaç, kapsam ve uygulamaya ilişkin esasları maddeler halinde sıraladık:

 • Çiftçilerin tarımsal üretime yönelik finansman ihtiyaçları uygun koşullarda sağlanacak.
 • Banka tarafınca uygulanacak olan tarımsal kredi faiz oranları netleştirilen faiz oranlar dışında indirim yapılmak ve kredi üst limitleri aşılmamak tarzıyla tarımsal kredi kullanabileceksiniz.
 • Birden fazla üretim de bulunmak için kredi talebinde bulunan üreticiler kullandırılabilecek toplam kredi üst limiti krediye uygun ürünlerden en yüksek kredi limitine sahip ürüne göre belirlenecektir. Söz konusu limit, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği faaliyet gösterilen işletmelerin kapasitesine göre bu üretim konusunun limiti kadar aşabilir.
 • Sözleşmeli Üretim Modeli kapsamında, üreticiler ile imzaladığı sözleşmeler kapsamında ürünü almayı garanti etmek suretiyle kişilere azami 10.000.000 TL’ye kadar sözleşmeli üretim kredisi çıkabilir. Bu miktar açıklanacak olan faiz oranı üzerinden uygulanır.
 • Birden fazla kredi alacak kişiler belirlenen üst limiti aşamazlar. Risk grubu içine giren işletmeler bu karar kapsamında tek bir işletme olarak kabul edilir.
 •  Kredi kullanacak çiftçiler, indirim oranından, kullanacakları kredi miktarına göre kademeli olarak yararlanabilirler.
 • Mevut işletme olan çiftliğin satın alınmasına yönelik krediler de ise, satın alınacak işletmenin faaliyet konusu itibarıyla yine belirtilen oranları ve kredi üst limitleri dikkate alınacaktır.
 • Tarım amaçlı üretim kooperatiflerine, üyelerin üretim kapasiteleriyle uyumlu olacak şekilde senet tutarının %75’ine kadar azami 10 ay vadeli kredi kullanabilirler.

Ziraat Bankasının sağlamış olduğu bu koşullar banka şubelerinde ilgili birimden daha fazla detayı öğrenebilirsiniz. Diğer soru ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ