arama

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019 yılı içerisinde kampanyalarından yararlanarak ev almak artık mümkün. En büyük ihtiyaçlarımızdan birisi de evdir. Ev satın almak oldukça zordur. Yüklü miktarda birikimimiz yoksa bu durum bizi oldukça sıkıntılara sokabilir. Günümüzde metropol şehirlerde ev fiyatlarının yükselmesi haliyle kira oranlarını da etkiliyor. Asgari ücretle çalışan bir kişinin geliri düşük olması ve kirada oturuyor olmaları maddi zorluklar yaşamalarına neden olur. Ev almak için ziraat bankası tarafından sunulan konut kredisinin detaylarını aşağıda hep beraber inceleyelim.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Doların yükselmesi nedeniyle 2019 yılına başlangıcında faiz oranları yükselişe geçti. Bu nedenlerden dolayı faiz oranlarında artması kişileri ev alma konusunda iki kez düşünme durumunda bırakmıştır. 2018 yılı içerisinde konut kredi faiz oranlarının yüzde 0,96 oranlarına kadar gerilediğini gördük. Bu kredi faiz oranları üzerinden pek çok kişi yararlandı. Ziraat bankası konut kredisi faiz oranı 2019 diğer bankalara oranla daha iyi seviyede olacağını düşünülmektedir. Güncel ziraat bankası faiz oranı yüzde 2,19 olarak iletilmiştir. Diğer bankalara oranla ziraat bankasının faiz oranı daha makul görünüyor diyebiliriz.

Ziraat bankası bugünün evini yarına bırakma sloganı ile konut kredisi kampanyası yapmaktadır. Konut kredisinin özelliklerinden sizlere bahsedecek olursak eğer;

  1. Üst limit 120 ay vadeye kadar satın alacağınız konutun ekspertiz tarafından değer biçilecektir. Bu biçilen değer sonrası alacağınız evin ekspertiz değeri %80’nine kadar kredi kullanabilirsiniz.
  2. Bankadan alacağınız kredi alacağınız konutun üzerine ipotek olarak tesis edilmektedir. Banka tarafından ihtiyaç duyulması halinde ek teminat da talep edilebilir.
  3. Kredi boyunca sigorta yaptırmanız gerekiyor. Bu sigortalar ise hayat, konut ve zorunlu deprem sigortasıdır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi alacağınız zaman hesabınızı iyi yapmanız gerekiyor. Kredi çektikten sonra ödemelerde sorun yaşarsanız eğer banka tarafından kara listeye alınabilirsiniz. Krediyi hiç ödeyemeyecek duruma gelirseniz eğer banka tarafından icra takibine tabi tutulabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işlemine basit bir şekilde örnek verelim. %2,19 oranından bir kişinin 200.000 Türk Lirası ev kredisi çektiğini düşünürsek eğer bu kredinin aylık geri ödemesi 4.731,56 Türk Lirası tutarında olacaktır. Yıllık maliyet oranı ise %30.0193 üzerinden belirtilmiştir.

Banka üzerinden hesaplama aracından yararlanıp çekeceğiniz tutar hakkında net bilgi sahibi olabilirsiniz.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ