arama

Yapı Kredi Taşıt Kredisi 2019

Yapı Kredi Taşıt Kredisi 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Araba almak için Yapı Kredi taşıt kredisi 2019 kampanyasından yararlanabiliriz. Araba almak için birikim yapmanız gerekiyor. Birikiminiz yoksa eğer  bankadan kredi kullanabilirsiniz. Araba satışları günümüzde oldukça  arttı diyebiliriz. Bu durumun böyle olmasının bir kaç sebebi bulunuyor. Bu sebepleri sizlere iletecek olursak eğer toplu taşıma araçlarında yaşanan kabalık diyebiliriz. Bir diğer durum ise arabaların günümüzde artık en iyi yatırım olmasıdır. Bir kişi arabaya yatırım yaparsa o arabanın ilerleyen zamanlarda satışının yükselmesi durumunda yapılacak karlar düşünülmektedir. Günümüzde şu an araba alırsanız bu arabanın ilerleyen senelerde fiyatı mutlaka yükselecektir.

Bir diğer neden ise kişilerin araba tutkunu olmaları. Seyahat amaçlı da alınan arabalar için Yapı Kredi bankasının tüketicilere sunduğu faiz oranlarını inceleyeceğiz. Araba almak için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar krediyi kullanacağınız banka tarafından belirlenmektedir. Bankadan bankaya değişen bu şartlar hakkında da sizlere detayları ileteceğiz. Yazımızın devamında yapı kredi faiz oranı detaylarını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Türkiye’nin en büyük bankasından biri olan Yapı Kredi bankasının taşıt kredisi faiz oranları 2018 yılı içerisinde arttığını söyleyebiliriz. Tüm bankalarda bu oranın yükseldiğini söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise yaşanan dolar kurlarıdır. Doların yükselmesi malesef faiz oranlarını da etkiledi.  Yapı Kredi taşıt kredisi faiz oranı 2019 oran bilgisi 24, 36 ve 48 ay için %2,30 olarak açıklanmıştır. Bu oran başvuracağınız günde farklılık gösterebilir. Başvurduğunuz günde bu oranı kontrol etmeniz sizin için iyi olacaktır.

Taşıt kredisi almak için banka tarafından istenen evrakları sizlere iletelim.

  1. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi ve aslı olması gerekiyor.
  2. Krediyi alacak kişinin gelir belgesi olması gerekmektedir. Gelir belgesi olmayan kişiler kredi alamaz.
  3. Elektrik, doğalgaz, telefon ve su gibi abonelik gerektiren faturaların 1 adet aslı olması gerekiyor. bu fatura son 3 ay içerisinde gelen fatura olması gerekmektedir.
  4. 0 km araçlar için proforma fatura olması gerek.
  5. İkinci el taşıtlar için ise araç ruhsatı olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi hesaplama işlemlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi hesaplamanız o gün alacağınız faiz üzerinden yapılmaktadır. Yapı Kredi taşıt kredisi hesaplama işlemleri için hesaplama araçları bulunuyor. Bu araçlardan yola çıkarak hesaplama işleminizi yapabilirsiniz. Hesaplama aracı için yapı kredi bankasın web sitesi üzerinden kredi hesaplama örneklerini inceleyebilir veya almak istediğiniz tutarın vade oranı üzerinden hesap bilgilerini öğrenebilirsiniz.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ