arama

KPSS Şartsız Memur Alımı 2019

KPSS Şartsız Memur Alımı 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

KPSS şartı aranmaksızın 2019 yılında PTT personel alımı yapacaktır. PTT İnternet sayfasında yayımlanan ilanlara göre personel alımlarında KPSS şartı aranmayacaktır. Bu yazımızda sizlerinde en çok araştırdığı konuların başında gelen KPSS şartsız memur alımı 2019 ne zaman yapılacak ve 2019 PTT personel alımı şartları nelerdir sorusunun cevabını sizler için aşağıda hazırladık.

PTT Personel Alımı 2019

2019 yılana girilmesinden ardından işsiz gençlerimizi sevindirecek bir haber PTT’den gelmiştir. PTT kendi içeriğinde istihdam etmek üzere en az 4500 TL maaşla KPPS şartsız memur ve personel alımı yapacak. PTT kurumu pek çok konuda hizmet veren bir kurumdur. Mektup ve posta gönderimi, taahhütlü gönderiler gibi pek çok türde gönderi teslimi yapmanın yanında tebligat işlemleri, telgraf, havale işlemleri, hesap işlemleri, efektif işlemler, fatura ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri gibi pek çok işlem yapabilmektedir. Ayrıca  yurt içi ve yurt dışı kargo işlemleri gibi önemli hizmetler vermektedir. İş hacmi olarak çok çeşitli hizmetler veren kurumda düzenli maaş ve düzenli mesai şartları olması işsiz vatandaşları bu kurumda çalışmak için teşvik etmektedir.  PTT personel alımı 2019 Ocak ayı içerisinde farklı pozisyon ve niteliklerde tam 7 bin 500 kişilik personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Ancak adaylara verilen göreve başlama süresi tarihiyle alakalı geçtiğimiz seneden gelen belirsizlik yaşanıyor.  PTT’den yayımlanan duyuruda  sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanacaktır denilmektedir.

2019 PTT Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Yeni yıl itibariyle PTT bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların en çok araştırdığı konuların başında 2019 PTT personel alımı başvuruları nasıl yapılır sorusunu merak etmektedir. PTT kurumu personel alım başvurularını www.kariyer.net üzerinden gerçekleştirecek. PTT internet sayfasında yayınlanan ilanda sistem mühendisi ile PHP Devoloper kadrolarına alım yapacağını duyurmuştur. Sizde başvurularınızı kariyer.net üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylar öncelikle bir özgeçmiş (CV) hazırlaması gerekiyor. Adaylar öz geçmişleri ile birlikte alım yapılacak kadroların sekmesine gelerek başvuru işlemlerini yaparak başvurularını gerçekleştirebilir.

PTT Personel Alımı İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT’nin 7500 kişilik personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aradığı genel şartlar aşağıdaki şekildedir :

  • Başvuran adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir,
  • Cinsiyet fark etmeksizin adayların 35 yaşını tamamlamamış olması gerekmektedir,
  • Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış olması gerekmektedir,
  • Adayların kamu haklarından mahrum kalmamış olması gerekmektedir,
  • Adayların görev yapmalarını engelleyecek hiçbir engeli durumu veya hastalığı bulunmaması gerekmektedir,
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ