arama

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Geçtiğimiz yıl ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve dolardaki yükselme sonrasında bankaların kredilerde uyguladığı faiz oranlarında büyük artış gösterdiği görülmektedir. Bu durum karşısında insanların ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan aldıkları konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerini çekmekte zorlandıkları görülmüştür. 2019 yılı itibariyle hükumetimizin yapmış olduğu çalışmalar ve bankaların müşteri memnuniyetlerini arttırmanın yanı sıra müşteri potansiyeli artırtmak için çeşitli kampanyalar düzenleyerek kredi vermektedir. Sizlerin en çok araştırmış olduğu konuların başında gelen en uygun konut kredisi veren bankalar 2019 yılı hangileridir sorusunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

En Düşük Faiz Oranıyla Kredi Veren Bankalar 2019

Ülkemizde bulunan bazı bankalar 2019 yılı itibariyle faiz oranlarında düşüşe gösterdiğini duyurmuşlardır. Piyasalarda ki istikrarın sağlanması ve doların geçtiğimiz yıla oranla düşüşü sonrasında bankalar konut kredisi faiz oranında indirime gitmişlerdir. Sizde en uygun faiz oranı ve taksit imkanı ile çekeceğiniz konut kredisiyle beraber hayallerinizde ki eve kavuşabilirsiniz. En düşük faiz oranıyla kredi veren bankalar 2019 yılı itibariyle aşağıda belirtilmiştir.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı

Kuveyt Türk Bankası diğer bankalarla karşılaştırıldığı zaman en uygun faiz oranı veren bankaların başından gelmektedir. Kuveyt Türk bankası gerçekleştirdiği konut finansmanı kar payında uyguladığı indirimin ardından kar payı oranlarını 60 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.89, 61-120 ay vade aralığında ise yüzde 1.94 olarak belirledi. Ayrıca Kuveyt Türk bankası 60 ay vade imkanına en düşük konut kredisi faiz oranını kullandıran bankadır.

 Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankası en eski ve en güvenilir banka olmasınında dolayı en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Ziraat bankası 100 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde 120 ay taksit imkanı ile yüzde 1.98 faiz oranı uygularken, 100 – 500 bin TL arası 120 ay vadeli konut kredilerinde yüzde 2.09 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaktadır. Sizde en uygun Ziraat bankası şubesine giderek kredi başvurunuzu yaparak ev sahibi olabilirsiniz.

DenizBank Konut Kredisi

2019 yılında indirimde giden bir diğer banka da DenizBank’tır. Denizbank 100 bin TL ye kadar olan konut kredilerinde 60 ay taksit imkanına yüzde 1.99, 61-300 ay vade arasında ise yüzde 2,29 faiz oranları ile konut kredisi vermektedir.

 Akbank Konut Kredisi 2019

Devlet bankası olmasından sebebiyle müşteri potansiyeli fazla olan Akbank müşterilerine 24-120 ay arası vadelerde 150 bin TL ye kadar yüzde 2.01’den başlayan faiz oranları ile konut kredisi imkanı vermektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı kredi bankasında geçtiğimiz yıl konut kredisi faiz oranı yüzde 2.09 olarak hesaplanıyordu. 2019 yılı itibariyle yapı kredi bankası konut kredisinde indirime gittiğini duyurmuştur. Yapı kredi bankası ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 120 vade ile yüzde 1.99 faiz oranıyla konut kredisi imkanı vermektedir.

 İNG Bank Konut Kredisi

İNG Bank 60 aya kadar olan taksitlere yüzde 2.01,61-120 ay aralığında olan taksitlere ise yüzde 1.91 konut kredisi faiz oranı uygulamaktadır. Konut kredisi başvurularınızı çalışmak istediğiniz en yakın bankanın şubesine giderek başvurunuzu yaparak hayallerinizde ki eve sahip olabilirsiniz. Ayrıca mobil bankacılık uygulamasını üzerinden, banka internet sayfasından, en yakın ATM’lerden veya banka müşteri hizmetlerini arayarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ