arama

Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır? 2019

Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır? 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Çalışanlar için yada sigorta kapsamında primini hala ödemekte olan tüketiciler için yan bir yatırım aracı olarak da bilinen bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır?2019 yılında hizmet ve koşulları aynı şekilde devam ediyor. Türkiye’de bireysel emeklilik kapsamında yapılan işlemler çoğunlukla geleceğe dönüp ufak yatırımlarla daha rahat bir yaşam standardı yakalamak için yapılıyor. Bu kapsamda %20 devlet katkısı eklenerek sizin belirlediğiniz fiyat ve ödeme aralıkları ile işlemler yapılıyor.

İstediğiniz zaman cayma hakkın olan bu poliçe sistemi ile 5 yılınızı doldurduğunuzda devlet katkısı ile birlikte bütün paranızı geri alabiliyorsunuz. 5 yılını doldurmayan bireysel emeklilik müşterileri sadece kendi ana paralarını ve ek %10 bir r

Bireysel Emeklilik Nasıl Yaptırılır? 2019

akam ile ayrılabiliyor.

Bireysel emeklilik yaptırmanız için öncelikle maaş aldığınız banka ile görüşebilir dilerseniz bir çok sigorta şirketi ile anlaşma yapabilirsiniz. Sigorta şirketleri ve bankaların seçenekleri ve koşulları hemen hepsi aynı şekilde ilerler. Ödeme alt limitlerinde değişiklik olsa da her bireysel emeklilik 10 yıl kalma şartı ve 56 yaş standardına uymak zorundadır. Devlet tarafından alınan %20 oranındaki kar payı değişmez her şirket aynı kar payını uygulamak zorundadır.

Yapılan emeklilik poliçesinde ki koşullar şirket bazlı değişebilmektedir. Alınan katkı payı cayma durumunuzda eğer 5 yılı tamamlamamış iseniz alınamaz. Bireysel emeklilik kapsamında cayma hakkınız ve dilediğinizde dondurma hakkınız her zaman yasal olarak var ve herhangi bir masraf kesinti uygulanmadan aynı gün içerisinde yapılır.

Bireysel Emeklilik Şartları 2019

Bes kapsamında işlemler çok kolay ve rahat bir şekilde yapılmaktadır. Bireysel emeklilik kapsamında 50 yaş üzeri olmamak ve ciddi sağlık sorunlarınızın olmaması gerekmektedir. Yani 10 yıl sistemde kalma hakkınız hesaplanırsa 56 yaşında emekliliğiniz olacağı için yaş sınırı belirlenmiştir. Dilediğinizde yaptıracağınız bu emeklilik sistemi için kimlik ve sağlık belgenizi götürmeniz yeterlidir.

Bireysel emeklilik yaptırırken yaş sınırı ve sağlık harici herhangi bir şart aranmaksızın işleminizi yapabilirsiniz. Emeklilik poliçesinde yer alan şartlara uygunluk derecesi hemen her kurumda aynı işlenir. Yani sigorta şirketi belirlerken sadece size ödeme yöntemlerinize uygun olup olmadığını araştırmanız daha sağlıklı olur. Getirisi açısından hiçbirinin bir farkı olmadan yaş ve prim sınırları aynı şekilde işlenir. Yani bireysel emeklilik şartları 2019 yılında aynı şekilde işleyişi değişmeden devam edecek.Güncel değişiklik ve işlemler için bilgilendirmeye diğer konularımızla devam edeceğiz.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ