arama

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2019

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

2018 yılında gerek Suriyeli mültecilere yapılan harcamalar gerekse de ortaya çıkan yüksek maliyet enflasyonu sebebiyle zayıflayan devlet bütçesini güçlendirecek olan bedelli askerlik uygulaması açıklandıktan sonra, birçok insan Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2019 ’u araştırmaya başladı. 15000 TL olan bedelli askerlik ücreti kredi puanı yeterli olan birçok insanın kolaylıkla bankalardan temin edebileceği bir tutar. Bedelli askerlik kredisi veren bazı bankalar; TEB, Akbank, Finansbank, Halkbank, Denizbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, İş Bankası, Ziraat Bankası ve ING bankasıdır.

Bu bankalar uyguladıkları farklı faiz oranları ve vade olanaklarıyla farklılık göstermektedir. Ancak diğer birçok kredinin aksine bedelli askerlik kredisi başvurularını internet üzerinden yapabilmek mümkün değildir. Başvurular için şubeye gitmek zorunludur.

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi 2019

Bankalar genel olarak bedelli askerlik kredisini ihtiyaç kredisi kapsamında ele aldıkları için kredinin faiz oranlarını belirlerken de yine ihtiyaç kredisi faiz oranlarını baz almaktadırlar. Dolayısıyla birçok bankanın ihtiyaç kredisi ve bedelli askerlik kredisi faiz oranları aynıdır. İng bank bedelli askerlik kredisi 2019 faiz oranı %2,09’dur ve 3 ayla 36 ay arasında vade seçeneği bulunmaktadır.

ING bank diğer bankalardan farklı olarak kredi çeken müşterilerine 3 ay sonra ödemeye başlama olanağını da sunmaktadır. Peki %2,09 faiz oranıyla çekilen 15bin TL’nin ödemesi kaç ay ve ne kadar olacaktır? Seçilen vade sayısına göre bu tutar değişim gösterecektir. 36 ay vade seçeneğinde ayda 638 TL taksitle toplam 22bin 968 TL ödeme yapmak gerekirken, 12 ay vade seçeneğinde ayda 1463TL taksitle toplam 17bin 556TL ödeme yapmak gerekmektedir. Görüldüğü üzere vade sayısını arttırmak çok daha düşük tutarda taksitler ödemek anlamına gelse de toplamda çok daha fazla para ödemek anlamına gelmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Olan Belgeler

Birçok bankanın bedelli askerlik kredisi başvurusunda talep ettiği belgeler vardır. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Krediye başvuracak kişinin kimlik belgesi.
  • Bedelli askerlik başvurusu yapıldığına dair belge.
  • Krediye başvuracak kişinin adına son 3 aya ait olan herhangi bir fatura.
  • Başvuruyu yapan işyeri sahibiyse işyerinin vergi levhası.

Bahsedilen bu belgeler birçok bankanın istediği ortak belgelerdir. Ancak bedelli askerlik kredisine başvurmak için gerekli olan belgeler bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ