arama

Aynı Anda Kaç Bankadan Kredi Çekebilirim 2019

Aynı Anda Kaç Bankadan Kredi Çekebilirim 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Günümüzde  ev almak , araba almak veya genel ihtiyacımızı karşılamak için ihtiyaçlar doğrultusunda kredi başvurusu yapabilmekteyiz ancak çektiğimiz  miktarlar yetersizliğinden dolayı aynı anda kaç bankadan kredi çekebilirim 2019  sorusunu ister istemez aklımıza getirerek sizler için alternatif yoluna gidiyoruz. Bizi bu işleme iten sebepler ise günden güne sürekli  artan harcamaların insan ihtiyaçlarını yeteri kadar karşılayamamasıdır. Özellikle büyük kentler ve banliyöden oluşan, diğer çevreler ve şehirlere göre ekonomi, kültür yönünden gelişmiş büyük şehirlerde (metropol)  yaşayan kişiler fatura, ev kirası, ulaşım gibi pekçok masraflarla karşı kaşıya kalmaktadır. Yıllar geçtikçe artan vergiler ve ürünlere gelen zamlarla birlikte bunlar gibi masraflar üstüne daha fazla harcama çıkabilmektedir. Bankalarında insanlara sağladığı krediler sayesinde kişilerin mal sahibi olmasına kolaylık sağlanmıştır ancak bu durumda faiz oranlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bizde bu yazımızda  sizlere aynı bankadan kaç kredi çekebilirim sorununun cevabını  paylaşacağız.

Tüm Bankalardan Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapılır mı?

Finansman ihtiyaçları için banka şubelerine başvuran vatandaş istenilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartları sizlere  detaylı bir şekilde aktaracak olursak, kredi notu yüksek, sicilleri temiz ve bankalara düzenli gelir sunulmalıdır. Bankalar  sizlere vereceği kredi miktarına göre kişinin gelir, sgk dökümünü talep ederek ödeyeceği maksimum tutarı hesaplayıp kendilerini güvence altına alırlar. Kişinin maaşının dışında ek geliri var ise bunları ilgili bankaya sunarak daha yüksek kredi alabilirsiniz. Banka gelri durumunu yeterli görünmesi dahilinde 2 veya 3 bankadan kredi almanızda kanunlara göre herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.  Daha önceden çekmiş olduğunuz krediniz varsa ve ödemelerinde ara ara aksaklık yaşıyorsanız bu durum ikinci krediyi çekeceğiniz banka tarafından anlaşılır. Banka sistemlerinde adınıza tanımlanmış tüm krediler görünmektedir. Örnek vermek gerekirse eğer bir bankaya kredi başvurusu yaptınız ve değerlendirme sürecine alındığı anda başka bankadan da başvuru yaparsanız kredi çekebilme ihtimaliniz yükselir. Kredini notunuz düşük ve geçmiş siciliniz kötü ise bankalar size kredi vermez.

Birden Fazla Kredi Çekmek İçin Yapılması Gerekenler

Aynı anda iki krediyi ödemek sizin için zor olabilir. Birden fazla kredi borcunuz olduğunda ödeme yapmamız gereken miktar da o kadar çok olur. Öncelikle sizlere ikinci krediyi çekmek için gereken şartları belirtmek istiyoruz. Bunun için hangi yollardan geçmeniz gerektiğini belirledik.

  • Öncelikle kredi notunuzu bilmeniz gerekmektedir. Kredi notu 0-699 çok kötü, 700-1099 arasında olan kişilerin orta riskli grupta olduğunu belirtelim. Bu grupta yer alan kişilere ikinci kredi verilmediğini de belirtmek isteriz. İkinci krediyi alabilmeniz için gereken  notunuz 1100 ile 1900 arasında olması gerekmektedir.
  • İkinci olarak yapılması gereken ise, kredi ödemelerinden gerekiyor. Kredi ödemelerinizin son ödeme tarihi zamanında, düzenli bir şekilde ve eksiksiz yatırılması lazım. Bankalar bu duruma önem vermektedir. Ödemeleriniz kötü ve düzensiz ise yukarıda belirttiğimiz kredi notunuzu etkileyip bankaların size olan güvenini azaltmış olursunuz.
  • Üçüncü adımda ise kredi çekmeden önce maaş analizi yapmak olacaktır. Bankadan alacağınız ikinci kredinin aylık taksitleri sizin ödeyeceğiniz tutar maaşın %50’sinden fazla olursa ikinci krediyi alamayabilirsiniz.

Fazladan kredi çektiğinizde kredi ödemeleriniz gecikirse bankalar tarafından kıskaç altına alınıp hakkınızda yasal süreç başlatılabilir. Bu durumda sizlere güvenli tarafta kalmanızı öneririz.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ