arama

Akbank Taşıt Kredisi 2019

Akbank Taşıt Kredisi 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Akbank taşıt kredisi 2019 yılı dahil banka tarafından pek çok kredi kampanyası yapılacağı tahmin edilmektedir. Araba almak için Akbank şubelerine başvurabilirsiniz. Araba fiyatları gün geçtikçe daha fazla artıyor. Ülkemizde şu an araba alımı araba satımından daha fazla yapılmaktadır. Bunun sebebi ise en büyük yatırım olarak görülmesi anlamına geliyor. Yatırım dışında kişiler seyahat etmek içinde araba almaktadır. Toplu taşıma oranlarının aşırı dolu olması, otobüslerin veya minibüslerin doluluktan dolayı müşteri alamaması kişileri araba alma düşüncesine yönlendirmektedir. Metropol şehirlerinde trafik yoğunluğu fazla olsa bile araba almayı sevenler bankanın sunmuş olduğu bu krediden yararlanabilirler. Peki Akbank üzerinden alacağınız araba kredisinin faiz oranı kaç? İstenen belgeler ve şartları sizlere yazımızın devamında iletelim.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Araba alacaksanız alacağınız kredinin faiz oranını bilmeniz lazım. Faiz oranı sadece taşıt kredilerine değil diğer tüm kredilerde de önemlidir. Faiz oranı sizin için uygunsa kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Arabanızın markası ve tipi nasıl olacağının Akbank tarafından bir önemi yoktur. Almak istediğiniz arabayı belirleyip kredi için şubelere gidebilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan uygun geri ödemeyle beraber kredinizi Akbank üzerinden alabilirsiniz. Bankanın kredi için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz.

 1. 18 yaşından büyük olmanız lazım. Risk ve istihbaratınız da olumsuzluk olmaması gerekiyor.
 2. Geliriniz belgeli olmalıdır.
 3. Kredinin aylık geri ödemesi, gelirinizin %50’sini geçmemesi gerekiyor.
 4. Kredi boyunca hayat sigortanız olması lazım.
 5. Alacağınız aracın mutlaka kasko yaptırılması gerekiyor.
 6. Satın aldığınız araç kredi ödemesi sürecince banka tarafından ipotek olarak göstermeniz gerekiyor.

Bu şartları sağlamanız durumunda krediniz Akbanktan. Bir diğer önemli konu ise banka siciliniz. Banka siciliniz iyi olması gerekiyor. Sicili iyi olmayan kişiler kredi alamazlar. Kredi siciliz ise banka ile çalışma geçmişine bağlıdır. Banka ödemeleriniz düzenli olduğu takdir de kredi kullanmanız için sakınca bulunması gerekiyor. Akbank taşıt kredisi faiz oranı 2019 yılı itibariyle 0 km için 12 ay vade ile %2.66 , 24 ay için %2.60 olarak belirtilmiştir.

Taşıt Kredisi Faiz Hesaplama

Akbank taşıt kredisi faiz hesaplama işlemi için (www.akbank.com/tasit-kredisi) üzerinden yapabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi oranını belirleyip tablo halinde tüm detayları görebilirsiniz. Ek olarak banka şubesine gittiğinizde de bu bilgiler size iletiliyor. Hesaplamanızı iyi yaptınız sürece taşıt kredisi almanızın hiçbir sakıncası yoktur.

Kredi alacağınız gün banka faiz oranlarını tekrar öğrenmeyi unutmayınız. Bu oranlar sürekli değişkenlik gösterebiliyor.

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ