arama

Akbank İhtiyaç Kredisi 2019

Akbank İhtiyaç Kredisi 2019
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Tüketicilere sunulan Akbank ihtiyaç kredisi 2019 hakkındaki bilgileri sizlere ileteceğiz. İhtiyaç kredisi, tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda verilmektedir. İhtiyaç kredisi alırken sizlere neden kullanacağına dair soru yöneltilmiyor. Akbanktan kullanacağız ihtiyaç kredisinde bankanın sizden istediği evrakları temin etmeniz durumunda çok rahat bir şekilde kredinizi kullanabilirsiniz. Krediyi kullanmak için banka şubesine gitmeniz, şubeye gitmekten üşeniyorsanız banka sitesi üzerinden başvuru yapmanız yeterlidir. Ülkemizin ekonomik durumları nedeniyle artan faizler ve zamlardan dolayı ihtiyaç kredi kullanım oranları oldukça arttı. Akbankın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi özelliklerini ve detaylarını sizlere iletelim.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Kredilerde en önemli nokta faiz oranıdır. Faiz oranının ne kadar olduğu bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiyi bankadan veya bankanın web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Faiz oranı neden önemli diye soracak olursanız eğer çekeceğiniz miktara ek olarak eklenen tutar diyebiliriz. Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 sigortalı çalışanlar için %2,77, sigortası çalışanlar için 2,84 olarak belirtilmiştir. Bu oran bankanın güncel oranıdır. İhtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişiler bu oran üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Akbank ve diğer bankalardan kredi kullanmak için kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişilerin kredisi onaylanmaz. Risk raporu dediğimiz banka tarafından sicilleriniz mevcuttur. Bu sicilleriniz riskli grup içerisinde yer alırsa kredi almakta zorlanabilirsiniz. Kredi ödemelerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece kredi ödemesi değil faturalarınız dahil, elektrik, su, doğalgaz, telefon vs tüm faturalarınızı düzenli ödemeniz gerekmektedir. Faturalarda yaşanan geç ödemeler sicilinize işlemekte bu da kkb dediğimiz kredi kayıt bürosu tarafından kayıt altına alınmaktadır. Sizlere Akbank üzerinden kullanacağınız kredinin hesaplama işlemini aşağıdaki başlıkta belirtelim.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Öncelikle kredi vadesinin maksimum 36 ay vade ile verildiğini hatırlatalım. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarınızın binde 5,25’i kadardır. Akbanka başvurduğunuzda onaylanan 10.000 Türk Lirası kredinizin 24 ay vade ile faiz oranı 2,77 üzerinden hesaplarsak taksit tutarı 611,27 Türk Lirası, toplam geri ödemesi 14.723,04 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti ise 52,50 Türk Lirası olarak belirtilmiştir.

Akbank sitesi üzerinden çekeceğiniz tutarın detaylarını öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken vade ve tutarı belirlemektir. Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi oldukça basittir.

 

kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ