Kredi kartınız kopyalanmış olabilir, aman dikkat !

Kredi kartı sahiplerinin başı dertten kurtulmuyor. Tüketiciler şimdi de akıl almaz bir durumla karşı karşıya. Bilir kişiler ise bu duruma karşı vatandaşı dikkatli olması konusunda uyarıyor.Bankadaki hesaplarınızı sıklıkla kontrol edin. Birçok kart sahibi kartlarının kopyalanıp hesaplarından para çekildiğini günler sonrası öğreniyor. Günler süren işlemleri sonuçsuz kalıyor. Gelen şikayetlere göre kredi kartları ATM işlemleri ya da alışveriş esnasında kopyalanıyor.

Kredi kartlarının kopyalandığını belirten tüketiciler bankaların güvenlik sistemi açıklarından kaynaklanan zararların kendilerinden tahsil eetmeye çalıştıklarını kaydettiler.İşte bu ilgin ve ilginç olduğu kadarda tüketiciler açısından tehlikeli olaya ilişkin bir kaç can alıcı örnek olay ve bu olaylardaki bankaların umursamaz tavırları ;


“Kartımı ATM’ye taktım ve bir anda ne olduğunu anlamadan bankamatik kartımı yuttu. Bir saat beklemeden sonra anlaşıldı ki, kartım Bulgaristan’da Plovdiv’de kullanılmış. Önceki öğrenim burslarım da çekilmiş ve kullanılmış. Ardından İstanbul’un değişik yerlerinde de. Kartımın kopyalandığını söylediler. Bir banka nasıl oluyor da kartın kopyalanmasına izin veriyor? Biz güvenip paramızı yatırıyoruz insanlar gelip rahatlıkla kopyalama yapıp bakiyemizi kullanabiliyorlar. Üstelik de ben bunu 1 hafta sonra öğreniyorum.”

“Bankadan gelen sms ile kredi kartımdan nakit çekim işlemi yapıldığı bilgisi geldi.Hemen ulaştığım çağrı merkezi temsilcisi,yapılan harcamanın usulsüz olduğu bu nedenle yapılan işlemin iptal ve iadesi içerikli faks metni hazırlayıp banka güvenlik merkezine göndermemi telkin etti. Gerekli faksı güvenlik merkezine çektim ve arkasından çağrı merkezinden faksın ulaşıp ulaşmadığını teyit ettim. Kartımın son ödeme günü olan yaptığım son görüşmede,belki de banka çağrı merkezinin tek sorumluluk sahibi çalışanı yaptığı incelemede faksın güvenlik merkezine ulaşmadığını ve herhangi bir işlem başlatılmadığı bilgisini verdi.Kredi kartı kopyalama gibi bir konuda bu kadar duyarsız davranan, yaşadığım mağduriyeti bu kadar hafife alan ve benden usulsüz işlemin ödemesini talep eden bankanın tavrını şiddetle kınıyorum!”

“Banka hesabımdan 333 TL’si kendi param kalan 1600 küsür para kredili mevduattan olmak üzere toplam 2000 TL şüpheli şahıslar tarafından çekildi. Banka kartı kopyalanması olduğunu belirtti ki o kadar güvenlik önlemine rağmen hala böyle bir boşluk nasıl oluyor? Cumhuriyet Savcılığı’na gerek bankaya dilekçe verdim. Üstelik 2000 TL’nin çekiminin bankanın Fındıkzade şubesinden yapıldığı dekontta açık açık yazarken! Banka beni ciddi anlamda mağdur bıraktı ve bu iş sonuçlanır sonuçlanmaz buradaki hesabımı kapatacağım .”

Bir Cevap Yazın

Powered by Calculate Your BMI
%d blogcu bunu beğendi:
karşılıksız burs veren kurumlar