Aktifbank’a uluslararası ödül !

Farklı sektörlerden dünyanın önde gelen kuruluşlarının faaliyet raporlarının değerlendirildiğiVizyon Ödüllerine 2011 dönemi için 24 ülkeden 5.500’in üzerinde başvuru yapıldı. “Sırlar Kitabı” temalı Aktif Bank faaliyet raporu, jüri tarafından yapılan değerlendirmede 100 üzerinden 98 puan alarak “bankacılık sektöründe” dünya 2.si olurken, 5.500 üzerinde başvurunun yarıştığı genel klasmanda ise “ilk 100” sıralamasında 78. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.


Bankanın “Sırlar Kitabı” temalı 2011 Yılı Faaliyet Raporu geçtiğimiz Mayıs ayında yaklaşık 4.700 firmanın farklı konularda başvuru yaptığı ve Amerika’nın konusunda en prestijli yarışmalarından olan Hermes Creative Awards’da da Altın ödül kazanmıştı. Banka daha önce de 2009 ve 2010 Yılı Faaliyet Raporları ile, LACP tarafından 4 ödüle layık görülmüştü.
Aktif Bank’ın 2011 Yılı Faaliyet Raporu www.aktifbank.com.tr adresi üzerinden ziyaret edilebilir.

Aktif Bank, stratejilerini Doğrudan Bankacılık, Bölgesel Bankacılık ve Şehir Bankacılığı adını verdiği sacayakları üzerinde inşa eden ve “Yeni Jenerasyon Bankacılık” olarak ifade ettiği özgün iş modeli ile bankacılık sektöründe öncü konumda olan güçlü teknolojik olanaklara sahip bir bankadır. Benzersiz iş modeli ile kısa sürede bankalar büyüklük sıralamasında 41. sıradan 26. Sıraya, toplam karda ise 19. Sıraya yükselmiştir. “Bölgesel Bankacılık” stratejisi doğrultusunda Arnavutluk ve Kosova’da faaliyet gösteren ilişkili finansal kuruluşu Banka Kombetare Tregtare (BKT) ile Balkanlar’da önemli bir güç haline gelen Aktif Bank, 2012 yılında JCR-Eurasia Rating tarafından yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirilmiş, Uzun Vadeli Ulusal Notu “A(Trk)”dan “A+(Trk)”ya yükseltilerek, görünümü “Pozitif” olarak teyit edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

Powered by Calculate Your BMI
%d blogcu bunu beğendi:
karşılıksız burs veren kurumlar