Temmuz 2014

Ukrayna kavgası Denizbank’a patladı !

hjntyuı

ABD ile Rusya arasında Ukrayna yüzünden başlayan gerilim ‘Soğuk Savaş’a dönüşüyor. ABD Hazine Bakanlığı’nın Ukrayna’daki ayrılıkçılara destek verdiği gerekçesiyle başlattığı ekonomik yaptırımların kapsamı her gün daha da genişliyor.Avrupa Birliği’nin (AB) devreye girmesi ise Rusya’nın işini daha da zorlaştırdı. The Wall Street Journal’ın haberine göre, yeni yaptırımlar Rusya açısından hayati önem taşıyan 4 ana sektörü kapsayacak: Finans, askeri ekipmanlar, silahlar ve petrol üretim ekipmanları. Yeni yaptırımlar Rus bankalarının Avrupa piyasalarında finansman bulmasını önemli bir şekilde kısıtlayacak. Yaptırımlar aynı zamanda silah ticaretine de ambargo getirecek ve ordu tarafından kullanılan ekipmanların ve petrol sondajı ve aramasında kullanılan teknoloji ekipmanlarının ihracatına da darbe vuracak.Yaptırım uygulanacak bankalar arasında Sberbank ve VTB Group’un da olduğu kaydedildi.

Devamını Oku

Garanti bankasından mobil başarı !

tyutut

Garanti Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması, 11 ülkeden 32 banka arasında yapılan değerlendirmede birinci oldu. ABD merkezli araştırma ve danışmanlık şirketi Forrester, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya, İspanya, Türkiye.ABD merkezli araştırma ve danışmanlık şirketi Forrester’ın,’mobil bankacılık işlevsellik kriterleri’ metodolojisine göre yaptığı incelemede Garanti Bankası’nın mobil uygulaması ‘Mobil Garanti’ 11 ülkeden 332 banka arasından birinci oldu.Aralarında kayıt ve giriş, hesap bilgisi, işlem işlevselliği, hizmet özellikleri, pazarlama gibi başlıkların bulunduğu 7 kategoride incelenen 32 banka, ortalama olarak 100 üzerinden 61 puan aldı.

Forrester, Türkiye’den Garanti Bankası’nın, iGaranti uygulamasıyla tüm bankalar arasında en yüksek puanı alan banka olduğunu açıkladı. Bu arada Garanti Bankası’nın işlem işlevselliği kategorisinde 100 üzerinden 99 puan alarak mükemmele yakın bir performans gösteriği de belirtildi. Değerlendirmede İspanyol la Caixa ikinci olurken, Polonyalı mBank üçüncü banka seçildi.

Emeklilik fonlarının getirisi gayet iyi !

h5yu6567

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği’nin (TKYD) araştırmasına göre, Türkiye’deki emeklilik fonlarının son 10 yıllık dönemdeki getirisi, hanehalkı varlıklarının getirisinin yüzde 63 üzerinde gerçekleşirken, fonların beş yıllık ortalama nominal getirilerinde Türkiye OECD ülkeleri arasında olarak ilk sırada yer alıyor.Emeklilik fonlarına ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan TKYD Başkanı Alp Keler, “2004-2014 arası kümülatif getirilere baktığımızda, Bireysel emeklilik fonları yüzde 236 getiri sağlıyor. (Hanehalkı yatırımlarına göre) yüzde 63 daha fazla kazanç sağladığını görüyoruz. Bu da emeklilik fonlarının uzun vadeli bakış açısıyla getirileri olumlu yönde etkilediğini gösteriyor” dedi.

Devamını Oku

Halkbank’tan Erken Gelen Bayram Kredisi kampanyası !

mjyjjjj

Halkbank’ın her yıl uyguladığı düşük faizli erken bayram kredisi bu Ramazanda da devam ediyor.Halkbank, geleneksel Erken Gelen Bayram Kredisi’ni Ramazan Bayramı arifesinde hizmete sundu. Erken Gelen Bayram Kredisi’nde aylık faiz oranı yüzde 0,89’den başlıyor. Azami 3 bin TL tutarındaki kredi, 9 ay vadede yüzde 0,89 faizle kullandırılırken 2 adet otomatik ödeme talimatı veren müşteriler +1 puan faiz indiriminden yararlanıyor. Kampanya kapsamında maksimum 50 bin TL’ye kadar yüzde 1,12 aylık faiz oranıyla dosya masrafsız kredi seçeneği de sunuluyor. Erken Gelen Bayram Kredisi’yle bayram arefesinde artan harcamalara destek olmayı amaçladıklarını belirten Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ünal şunları ifade etti: “Erken Gelen Bayram Kredisi yoğun ilgi görüyor. Küçük meblağdaki acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olan Erken Gelen Bayram Kredisi, düşük faiz oranıyla da dikkat çekiyor.

Bayramlık şeker gibi kredi kampanyaları !

Garanti Bankası: Bayram Krediniz Garanti’den

Garanti Bankası, her zaman olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda da kampanyasını en erken başlatan bankalardan birisi oldu. En düşük ihtiyaç kredisi tutarı olan 3.000 TL tutarındaki kampanyalı ihtiyaç kredisini 9 ay vade ile ayda 352 TL ödeyerek kullanabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %0,95 ve kredi kullanım bedeli ve sigorta değeri toplamı 235 TL.

Eğer 30.000 TL gibi daha yüksek bir tutarda ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz, 36 ay geri ödeme lie ayda 1089 TL ödeyerek Garanti Bankası’ndan Ramazan Bayramı Kredisi kullanabilirsiniz. Bu tutardaki ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1,26 ve masraf değeri toplamı 800 TL olarak belirlenmiş.

İş Bankası: İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi

Bayram kredisi denince akla gelen bir diğer banka olan İş Bankası, tüketicilere 12 ay geri ödemeli, ayda 447 TL taksitli 5.000 TL tüketici kredisi sunuyor. Bu kredinin faiz oranı %0,93 ve yaklaşık 190 TL civarında masraf ücreti alınıyor.

İş Bankası’ndan kampanya dahilinde 50.000 TL kredi kullanırsanız da 36 ay vadede, aylık 1771 TL ödemeniz gerekiyor. Bu ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı %1,15 ve toplam masraf edeli 375 TL.

Devamını Oku

Finansbank’ın 2014 ilk yarı yıl net karı 344 milyon tl !

j6t5y8ıutuj

Finansbank, 2014 yılının ilk yarısında 344 milyon lira net kar elde ettiğini bildirdi.2014 yılının ikinci çeyrek dönemine ilişkin bilançosunu açıklayan banka, yılın ilk yarısında 344 milyon lira net kara ulaştı, toplam aktifler 69 milyar 348 milyon lira olarak gerçekleşirken, toplam öz kaynakları ise 8 milyar 49 milyon lira oldu.Toplam 673 şube ve 13 bin 759 çalışanıyla faaliyet gösteren banka, 2014 yılında stratejik olarak ağırlık verdiği tüzel nitelikli kredilerde büyümesini sürdürdü. 2013 yıl sonuna oranla tüzel nitelikli krediler yüzde 20 oranında artarken, toplam krediler ise yüzde 7 oranında büyüme gösterdi.Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, 2014 yılının ilk yarısında stratejileri doğrultusunda tüzel nitelikli kredilerdeki büyümelerini sektörün çok üzerinde gerçekleştirdiklerini, bunu yaparken bireysel krediler alanında da konumlarını koruduklarını dile getirdi.

Güzeloğlu, şunları kaydetti:

Devamını Oku

Bankacılık işlemlerinizde dolandırılmamak için bu yeni nesil dolandırıcılık uyarısına kulak verin !

yu5tuy

Yeni nesil dolandırıcılık yöntemi karşısında vatandaşların uyanık olması lazım. Zira son yöntemde kandırılmak biraz daha kolay.Antalya’da bankalardan kredi kullanan tüketicilerin dosya masraflarını geri almak için tüketici hakem heyetlerine yaptığı başvurular rekor düzeye ulaştı. Mağdur tüketicinin cebine göz diken dolandırıcılar ise vatandaşın bu ilgisini ranta çevirmenin yolunu hemen buldu.Antalya tüketici derneklerini alarma geçiren dolandırıcılık yöntemi şöyle işliyor: Tüketici cep telefonu ile aranıp kredi kullanıp kullanmadığı, kullandıysa dosya masraflarını geri almak için başvuru yapıp yapmadığı öğreniliyor. Vatandaşın yanıtı, “Başvuru yaptım” olursa planın ilk kısmı uygulamaya geçiyor.Vatandaşa, “Hakem heyetlerinde yığılma var dosyanızı öne alabiliriz. Bunun için 150 lira danışmanlık ücreti talep ediyoruz” deniyor. Eğer vatandaş başvuru yapmadıysa, “Şirketimizde görevli avukatlarımız tüm belgelerinizi hazırlayıp dosya masrafı ücretlerinizi geri alacak. Bunun içinse 250 lira danışmanlık ücreti talep ediyoruz” bilgisi veriliyor.

Devamını Oku

Kredi dosya masraflarınızı geri almaya üşenmeyin !

jtuıtukty

Bankalardan kredi kullanan tüketicilerin dosya masraflarını geri almak için tüketici hakem heyetlerine başvurular rekor düzeye ulaştı.Mağdur tüketicinin cebine göz diken dolandırıcılar ise vatandaşın bu ilgisini ranta çevirmenin yolunu hemen buldu.Hürriyet’in haberine göre; Antalya tüketici derneklerini alarma geçiren dolandırıcılık yöntemi şöyle işliyor: Tüketici cep telefonu ile aranıp kredi kullanıp kullanmadığı, kullandıysa dosya masraflarını geri almak için başvuru yapıp yapmadığı öğreniliyor. Vatandaşın yanıtı, “Başvuru yaptım” olursa planın ilk kısmı uygulamaya geçiyor.Vatandaşa, “Hakem heyetlerinde yığılma var dosyanızı öne alabiliriz. Bunun için 150 lira danışmanlık ücreti talep ediyoruz” deniyor. Eğer vatandaş başvuru yapmadıysa, “Şirketimizde görevli avukatlarımız tüm belgelerinizi hazırlayıp dosya masrafı ücretlerinizi geri alacak. Bunun içinse 250 lira danışmanlık ücreti talep ediyoruz” bilgisi veriliyor.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI