Haziran 2012

Denizbank yasal takipteki kredi alacaklarını varlık yönetim şirketine sattı !

Uzun süredir yasal takipte olup bir türlü alacaklarını tahsil edemeyen bankalar yüklü miktardaki alacaklarını neredeyse sudan ucuz fiyata varlık yönetim şirketlerine satmaya devam ediyor.Müşterilerine çokta fazla kolaylık göstermeyen bankalar gayet esnek bir şekilde satıyorlar.İşte son örnek;

 

Devamını Oku

Kredi kartı pazarında % 200 büyüme !

Dünyadaki kriz dev bankaları yutarken, koca koca bankalar kredi alabilmek için, IMF, AB kapılarını aşındırırken Türk bankalarından Vakıfbank  kredi kartlarında hızla yükselmeye devam ediyor.VakıfBank, kredi kartı pazarında hızla büyüyor. 2011 yılı ve 2012 yılının ilk çeyreğini sektörün çok üzerinde bir büyüme ve karlılık rakamıyla geride bırakan VakıfBank ticari kredi kartı (businesscard) pazarında da adından söz ettirmeye başladı.

Devamını Oku

Finansbank’tan azınlık hisse satışı !

Yunanistan’ın en büyük bankalarından National Bank of Greece CEO’su Apostolos Tamvakasis, bankanın sermayesini güçlendirmek için Finansbank’ta azınlık hisse satacağını söyledi.Sermaye yapısını güçlendirmek isteyen Yunan bankası elinde bulundurduğu azınlık hisselerini bir an önce satmak istiyor.

 

 

 

Devamını Oku

Bankalarda unutulan paralar TMSF’nin kasasını doldurdu !

TMSF unutkan vatandaşların parasıyla kasasını doldurdu.Bankalarda unutulan yüz milyonlarca tl kanun gereği TMSF ‘ nin kasasına aktarıldı.10 yıldır işlem görmeyen bankalardaki hesaplarda bu yıl 216 milyon liralık mevduatın ilanına çıkıldı.Sadece 38 milyon liralık mevduatın sahibi çıkarken 178 milyon lira TMSF’ye devredildi.

Devamını Oku

Merkez bankası bu dönemde kredi kartı faiz oranlarında değişiklik yapmadı !

Merkez Bankası, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarına ilişkin basın duyurusunda, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığını kaydetti.Duyuruda, 24 Aralık 2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranları hakkında tebliğde değişiklik yapılmasına dair 2011/16 sayılı Banka Tebliği’nde belirlenen ve 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olan aylık azami akdi ve gecikme faiz oranları değiştirilmediği, söz konusu oranların 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren üç aylık süre için de geçerli olacağı belirtildi.

Devamını Oku

Sberbank, Denizbank’ta olumsuz bir gelişme görürse fiyatı indirebilir !

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO’su German Gref, satın alım anlaşması tamamlanmadan önce varlıklarda negatif unsurların keşfedilmesi halinde, Denizbank için daha düşük bir fiyat arayabileceklerini söyledi.Gref, St Petersburg ekonomik forumunda gazetecilere yaptığı açıklamada “Anlaşmanın ana şartları konuştuğumuz gibi kalırsa fiyatı düşürmek için başka bir yol olduğunu düşünmüyoruz.Fakat varlıklar üzerindeki çalışmalar sonucu bazı sorunlar ortaya çıkarsa.(fiyat) konusuna geri dönebiliriz” dedi.

Devamını Oku

Garanti bankası mobil uygulaması en çok indirilenler arasında !

Garanti müşterileri Uygulama Dükkanı’na girerek, ürüne ya da cihaza göre seçtikleri her uygulamayı, kendi sayfasında yer alan QR kodlar sayesinde anında cep telefonlarına indirebiliyor. Müşteriler, bu uygulamalar ile internet şubesindeki kişisel finans yönetim araçlarına ulaşabiliyor, pek çok bankacılık işlemini cep telefonundan rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

Türkiye Bankalar Birliği’nin 1. çeyrek verilerine göre; mobil bankacılık kanalı kullananların %32’sini Garanti müşterileri oluşturuyor. Türkiye’de mobil kanallarla yapılan ödemelerin %55’i ve para transferlerinin %46’sı Garanti Bankası üzerinden gerçekleştiriliyor.

Devamını Oku

İş Bankası’dan emekliler için “Emekli Kredisi” kredi kampanyası !

Emekliler, İş Bankası’nın 6 Temmuz’a kadar sürecek kampanyası ile aylık %1,15’ten başlayan faiz oranlarıyla 60 ay vade ve 30.000 TL’ye kadar kredi kullanılabiliyor.İş Bankası’nın “Emekli Kredisi Kampanyası” için isbank.com.tr’den, 444 02 02 nolu Telefon Şubesi’nden ve İş Bankası Şubelerinden detaylı bilgi alınabiliyor, krediye başvurmak için de herhangi bir İş Bankası şubesine uğramak yeterli oluyor.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI