Mayıs 2012

Halkbank İstanbul’a taşınıyor !

Bankanın Genel Müdürü Süleyman Aslan, “Genel merkezimiz Ankara´da ancakbankanın genel müdürlük birimlerinin önemli bir bölümü yani üçte ikisi İstanbul´da. Şu anda İstanbul´da beş ayrı lokasyonda genel müdürlük birimlerimiz var. 1.600 çalışanımız var İstanbul´da. Bunları tek bir lokasyonda birleştirmek istiyoruz. GYO şirketimiz Batı Ataşehir´de bir bina satın aldı. Önümüzdeki iki üç ay içinde dağınık lokasyonlardaki birimlerin taşınması başlayacak. Bu bir nevi ön taşınma olacak. Batı Ataşehir´e alışma diyelim biz buna” dedi.

Denizbank’ın yeni sahibi belli oldu !

İlgili alıcılarla sürdürülen stratejik değerlendirme çalışmaları akabinde verilen nihai teklif sonucunda Dexia SA ve Sberbank’ın, Denizbank’ın satışı hakkında görüşmelerde münhasırlık konusunda anlaştığı, tarafların, mümkün olan en kısa süre içerisinde satış sözleşmesini imzalamak konusunda da karar aldığı bildirildi.

Devamını Oku

Citibank’tan hisse satışı !

Citigroup, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan aldığı gerekli ön izin sonrası, sahibi olduğu Akbank hisselerinin yaklaşık yüzde 10,1’i oranındaki bölümünü hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile dün akşam itibariyle piyasada sattığını açıkladı. Akbank’tan yapılan açıklamada; Akbank’ın yüzde 20 oranında dolaylı ortağı olan Citigroup Inc.’in Basel III sermaye yeterlilik rasyosu uygulamasına hazırlık amacıyla Akbank sermayesindeki yüzde 20 dolaylı iştirak oranını düşürme kararı aldığının kamuoyuna duyurduğu, yapılan işlemin niteliği gereği talep toplamanın piyasaların kapalı olduğu saatlerde yapıldığı ve arz edilen hisse miktarının 1,6 katı ile 2 milyar doların üstünde talep geldiği belirtildi.

Devamını Oku

Vatandaşa yok ama bankalara her türlü kolaylık var !

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, yapacakları ilk toplantıda TL munzam karşılıkların dövizde tutulan oranını artırabileceklerini, bankalara dövizde sınırlı kolaylık sağlayabileceklerini açıkladı. Paris’te OECD toplantısı sırasında yaptığı açıklamalarda Merkez Bankası’nın önümüzdeki hafta yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısına ilişkin sinyaller veren Başçı, dövizle ilgili yeni bir adım atacaklarını söyledi. Başçı, “Mart’ta altın için kolaylık sağlamıştık, önümüzdeki toplantıda dövizle ilgili adım atacağız.

Devamını Oku

Ptt ve Garanti işbirliğinde yeni boyut !

Garanti Bankası ve PTT’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen yeni online uygulama sayesinde, Garanti müşterisi olsun olmasın herkes, Türkiye genelindeki 4.348 PTT işyerinden Garanti Bankası’ndaki herhangi bir hesaba, anında ve kolayca para gönderebilecek.Çok uygun ücretle sunulan bu hizmet kapsamında PTT işyerlerinden Garanti Bankası’ndaki bir hesaba TL cinsinden yapılacak para transferlerinde işlem başına 5 TL ödenecek.

Devamını Oku

Bankalarla irtibatınızda şokla karşılaşabilirsiniz !

Bankada hesabı olanlar ya da kredi kartı sahipleri borcunuzu ödedikten sonra ve gönül rahatlığı içinde işinize gücünüze devam mı ediyorsanız size kötü bir haberimiz var. “Ödemelerinizi eksik yaptınız. Borcunuzu ödemezseniz hakkınızda işlem başlatılacaktır” şeklinde gelen bir telefon, e-posta ya da bir zarf sizi şok edebilir. Çünkü bankalar borcunuzdan önce hesap işletim ücretini kesiyor kalanını borcunuza aktarıyor.

Devamını Oku

Yapı kredi’ nin 2012 ilk çeyrekte karı geçen yıla göre % 5.2 azaldı !

İtalyan Unicredit ve Koç grubunun eşit ortaklığı ile faaliyet gösteren Yapı Kredi’nin 2012 ilk çeyrek net kârı beklentilerden daha az geriledi ve yüzde 5.2 düşüşle 507.04 milyon TL oldu.Reuters anketine göre Yapı Kredi’nin ilk çeyrekte, çeyreksel bazda temettü gelirlerinin etkisiyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10.84 düşüşle 477 milyon lira net kâr açıklaması bekleniyordu.Bankanın KAP’a yolladığı solo mali tablolarına göre kredileri ve alacakları ilk çeyrekte yüzde 0.5 artışla 67.8 milyar liradan 68.1 milyar liraya yükselirken, mevduatı yüzde 3.2 düşüşle 61.5 milyar lira oldu.Bankanın net faiz gelirleri ise ilk çeyrek 965.98 milyon lira oldu ve 2011 aynı dönemdeki 791 milyon liraya göre yüzde 22.1 artış kaydetti.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI