Mart 2011

Türk kredi kartı çetesine FBI baskını

Amerikan Federal Araştırma Bürosu (FBI), altı aydır peşinde olduğu Türk kredi kartı çetesini ele geçirdi. FBI, kopyaladıkları kredi kartıyla yüzbinlerce dolarlık vurgun yapan çetenin Rizeli iki üyesi Özgür ve Ismail (Nazim) Yetim adlı kardeşleri, New York’ta yaşayan Lazoğlu lakaplı ağabeyileri Necdet Yetim’in ihbarı sayesinde yakaladı. Özgür ve İsmail Yetim kardeşler, Yong İsland’da sahip oldukları benzin istasyonundan alışveriş yapan müşterilerinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdi.

Devamını Oku

Finansbank’ tan Bursa spor taraftar kartına yoğun ilgi

Bursaspor taraftarları, kulübün Finansbank işbirliği ile hazırladığı özel kredi kartına yoğun ilgi gösteriyor. Bursaspor taraftarlarına özel hazırlanan kredi kartının 40 bin müşteriye ulaştığı bildirildi.Finansbank’ın Bursaspor’lu taraftarlarına özel olarak hazırladığı kredi kartı CardFinans, Bursaspor ile taraftarlara ekstra bir yük getirmeden, yapılan harcamaların belli bir oranını katkı olarak kulübe aktarıyor.

Devamını Oku

Avrupa para birimi ” Euro ” renk değiştiriyor !

Avrupa Merkez Bankası, 17 üyeli Euro Bölgesi’nin ortak para birimi Euro’yu yeni rengiyle piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Fransa’da yayımlanan Le Figaro gazetesinin haberine göre, Euro’nun üzerindeki motifte değişiklik yapılmazken, renklerinin daha kontrast olması planlanıyor.

Devamını Oku

İş bankası Irak / Erbil şubesini törenle açtı

Bakan Çağlayan, törende yaptığı konuşmada, bugün ilk Türk özel bankası Erbil şubesinin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.Bugünün, tarihe geçecek önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade eden Çağlayan, ”İş Bankası ile birlikte 3 Türk bankasının şubesinin (Ziraat ve Vakıfbank) açılışı yapılmaktadır. Türk ihracatçısı, Türk müteahhidi ve Türk yatırımcısından sonra Türk bankacılık sektörü de Erbil’e girmiş oluyor” dedi Devamını Oku

Tüm önlemlere rağmen kredilerdeki artış devam ediyor

Merkez Bankası’nın kredi hacmindeki büyümeyi dizginlemeye yönelik adımlarının etkisi hâlâ istatistiklere yansımıyor.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) dün açıkladığı verilere göre 2010 sonunda 535.3 milyar lira olan toplam krediler, 18 Mart itibariyle yüzde 6.8 artışla 571.98 milyar liraya çıktı. Sadece 11 Mart-18 Mart arasında krediler yüzde 2 artış gösterdi.

Devamını Oku

Vakıfbank ‘ a 1 milyar dolarlık büyük sendikasyon kredisi

VakıfBank, uluslararası bankalardan temin ettiği kaynakla tarihindeki en yüksek tutarlı sendikasyon kredisine imza attı. VakıfBank, West LB AG’nin koordinatörlüğünde ve ING Bank N.V. London Branch’ın ajan banka olduğu 16 ülkeden 34 bankanın katılımıyla 192,5 milyon dolar ve 573,5 milyon Euro olmak üzere toplam 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi aldı. VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan 1 yıl vadeli ve Libor/Euribor + yüzde 1.10 maliyetle temin edilen kredinin, VakıfBank tarihinin en yüksek tutarlı sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıdığını söyledi.

Devamını Oku

Altın fiyatları 10 yılda 12 kat arttı

Özhüsrev, yaptığı açıklamada, altın fiyatlarında düşüş yaşandığını belirterek, ancak bu fiyat düşüşünün geçici olduğunu düşündüklerini ifade etti.Altın fiyatlarındaki düşüşün, döviz fiyatlarındaki düşüşle bağlantılı olduğunu dile getiren Özhüsrev, 2001 yılından bu yana altın fiyatlarının her zaman yükseliş yaptığını kaydetti. Özhüsrev, şunları anlattı:

”2001 yılında dolar yaklaşık bir lira 600 kuruş, avro ise 2 lira 200 kuruş civarındaydı. Şu anda döviz fiyatları aynı gibi. Dolar yaklaşık bir lira 550 kuruş, avro ise 2 lira 187 kuruş.

Devamını Oku

Bankacılığın daha çok yolu var !

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, bankacılık anlamında gerekli mesafeye gelindiğini söyleyemeyeceğini ifade ederek, ”Bu salondaki ülkeleri temsil eden bankacılarımızın maalesef Türkiye’de, bizim bankalarımızın da bu ülkelerde elle tutulur yatırımı yok” dedi.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI