Şubat 2011

İnternete özel Garanti bankasından kredi kampanyası

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kapsamında isteyene ilk yıl 100TL ile başlayan sonra 112TL’lik taksitlerle devam eden 60 ay vadeli 5.000TL, isteyene 200TL ile başlayan sonra 230TL’lik taksitlerle devam eden 60 ay vadelli 10.000TL kredi fırsatları sunuyor.

Devamını Oku

Kredi kartı borcu yuva yıkıyor

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre 10 çiften 7’sinin evliliği kredi kartı borcu yüzünden sallantıda. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 40’ı biriken kart borcu yüzünden eşiyle her gün tartışıyor.

Devamını Oku

Akbank ‘ a bir ödül daha…

Akbank 2010 yılında Eurobond, seküritizasyon ve sendikasyon piyasalarında gerçekleştirdiği başarılı dış borçlanma işlemleriyle ve Ağustos 2010’da aldığı 1 milyar Euro tutarındaki sendikasyon kredisiyle EMEA Finance’ten,‘EMEA Bölgesinde En Başarılı Finansal Kuruluş ve En İyi Kredi’ ödüllerini kazandı.

Ödüle ilişkin bir açıklama yapan Akbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli, “Bu ödüllerle, sendikasyon kredilerindeki lider konumumuz bir kez daha tescillendi.

Devamını Oku

Kredi kartı aidatını geri alan müşterisinin kartını kullanıma kapatan banka

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Fuat Engin, 10 yıldır kullandığı kredi kartına 45 lira üyelik ücreti tahakkuk ettirerek tahsil eden bankaya itirazda bulunduğunu, itirazı kabul edilmeyince haksız ve hukuka aykırı olarak alınan tutarın iadesi talebiyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurduğunu anlattı.

Hakem heyetinin, anılan tutarın iadesi yönünde karar aldığını belirten Engin, bankanın, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararı doğrultusunda, kredi kartı üyelik ücreti adı altında aldığı tutarı kendisine iade ettiğini ancak, ilgili kredi kartını ”kredi kartı üyelik ücretinin iade edilmesi” nedeniyle, sözleşme hükümleri gereğince ”sözleşme fesih hakkını kullandığı” gerekçesiyle kullanıma kapattığını kaydetti.

Devamını Oku

İnternet bankacılığı ve internet üzerinde borç öğrenme servislerinde çok önemli güvenlik açığı var

İnternet bankacılığında telefon numarasını yazınca borcu ekrana geliyor. Örneğin Fazıl Say’ın 5 bin 940, Aysun Kayacı’nın 1500, Bülent Arınç’ın 182 TL’lik fatura borcu var.

Herhangi bir bankanın girilen ödemeler bölümünde herhangi bir kişinin telefon numarası yazıldığında o ayki telefon faturasının ne kadar geldiği veya ödenmeyen eski borçları ekranda ortaya çıkıyor. Bu durum sistemdeki açığı tartışmalı hale getirdi.

Devamını Oku

İnternet ve cep telefonu üzerinden bankacılık işlemleri yapanlar için önemli uyarı

İnternet bankacılığı kullanarak işlemlerini sanal ortamdan yürüten kişilerin korkulu rüyası çete, bilişim polisinin iz sürerek yaptığı nefes kesen operasyon ile çökertildi. Daha önce yakalanan bilişim hırsızlarından farklı olarak bankaların bilgilendirme mesajları için önlem alan zanlılar cep telefonlarına da virüs göndererek hesap sahiplerinin önlem almasının önüne geçti. 19 hesaptan bir milyon liranın üzerinde para çeken zanlıların ellerinde bin 158 kişinin banka hesap numarası bilgisinin bulunduğu belirlendi. Gözaltındaki 35 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Devamını Oku

Bankaların eli vatandaşın cebinden hiç çıkmaz oldu

Bankacılık sektörünün gelirlerinin büyük bölümünü artık tüketicilerden kazanmaya başladığını ileri süren ATO, kredilerin yüzde 32.8`ini kullanan tüketicilerin ödediği faizin bankaların faiz gelirlerinin ise yüzde 42`sini oluşturduğunu belirtti.

Ankara Ticaret Odası(ATO), tüketim harcamalarının giderek daha büyük bir bölümünü bankalardan yaptığı borçlanmalarla finanse eden tüketicilerin, bankacılık sektörünün en büyük gelir kalemi haline geldiğini belirtti. ATO, bankaların, gelirlerinin büyük bölümünü artık tüketicilerden sağladıkları faiz gelirlerinin oluşturmaya başladığını bildirdi.

Devamını Oku

Sahte kart basan kredi kartı çetesi çökertildi

Yabancı hackerlerden aldıkları kredi kartı bilgileriyle sahte kartlar basıp alışveriş yapan ve hesapları boşaltan bir çeteye operasyon düzenlendi. 10 ilde yapılan ve 30 kişi gözaltına alındığı operasyon sırasında çekilen görüntüler, film sahnelerini aratmadı.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI