Ekim 2010

Bayramlık krediler bunlar

Bankalar cazip faiz oranlarıyla avantajlı kredi için kesenin ağızını açtı. Buna göre, bazı bankalar sadece komisyon alarak faizsiz kredi kullandırırken, bazıları da düşük faizle kredi sağlama yoluna gitti. Uygulanan faiz oranları ise yüzde 0.45 ile yüzde 1.05 arasında değişiyor. Ayrıca bankaların uyguladıkları kredi vadesi ise 84 ayı bulabiliyor.

Devamını Oku

Kredi kartlarındaki yüksek faiz oranları tüketiciyi tefecilere av yapıyor

İnternette sayıları her geçen gün artan ve “finansal danışmanlık hizmeti” sunduklarını belirten firmalar, kredi kartından mağdur olmuş tüketicilerin kart borcunu kapatıp, daha düşük faizle kredi açıyor.Krediler kefilsiz, teminatsız herkese veriliyor. Ancak bu sistemde de vatandaş kredi kartı borcundan kurtulamıyor.

Devamını Oku

Bireysel kredilerdeki KKDF oranı yükseltiliyor

Hükümet tüketici kredisinde KKDF yeniden yüzde 15’e çıkarmayı planlıyor.Türkiye’nin krizden çıkış stratejisini açıklayan ilk ülkelerden olduğunu hatırlatan Başbakan Yarımcısı ve Devlet Bakanı Ali Babacan, “CDS Spread’lere baktığınızda Türk kâğıtları İtalyan, İspanyol, Portekiz kâğıtlarından değerli. Pek çok ülke uzun vadeli program açıklayamıyor. Tüketici kredilerini de belli bir seviyeye getirdik. Krizden önce tüketici kredilerinde yüzde 15’ten 10’a çektiğimiz KKDF tekrar yüzde 15’e çıkacak. Kararı imzalaması için Sayın Cumhurbaşkanı’na gönderdik” diye konuştu. Babacan, konut ve ticari kredilerde ise bir değişiklik olmayacağını bildirdi.

Devamını Oku

Beşiktaş Bonus kart kullanıma hazır

Beşiktaş Kulübü, borsaya gönderdiği yazıda, `Beşiktaş Bonus Kredi Kartı Projesi` için Garanti Bankası ve Denizbank ile sözleşme imzalandığını bildirdi. Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada projeye ilişkin sözleşmenin 2015 yılına kadar yürürlükte kalacağı, BJK Bonus kartları ile yapılacak harcamalardan elde edilecek ciro üzerinden, ciro katkı payı adı altında yüzde 0.3 oranında bir bedelin, Beşiktaş`a ödeneceği bildirildi.

Halkbank ‘ tan “Erken Gelen Bayram ” bireysel kredi kampanyası

Halkbank, geleneksel Erken Gelen Bayram Kredisi’ni Kurban Bayramı’nın arifesinde 11. kez hizmete sundu. 5 bin TL’lik kredi için 60 aya varan vadede aylık geri ödeme tutarı sadece 112 TL oluyor. Masrafsız kullandırılan 10 bin TL’lik kredi için aylık faiz oranı yüzde 0,99’dan başlıyor. Halkbank, Erken Gelen Bayram Kredisi’nin geri ödemesinde ilk taksiti 2 ay erteleme seçeneği de sunuyor.

Devamını Oku

Ziraat Bankası Bulgaristan ‘ da büyümeye devam ediyor

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da 1998 yılında yabancı banka statüsünde faliyete başlayan Ziraat Bankası, Sofya ve Filibe ve Kırcaali’nin ardından Karadeniz sahilindeki Varna kentinde de bir şube açtı.

Devamını Oku

Anadolubank ‘ tan konut kredisinde yeni kampanya

Konut piyasasının canlandığı ve konut satışlarının giderek arttığı dönemde Anadolubank, konut satın almak isteyen tüketicilere destek olmak için bir yandan faiz oranlarını indiriyor, diğer yandan kişiye özel çözümleriyle müşteriye farklı alternatifler sunuyor.

Devamını Oku

İş Bankasından Kurban bayramına özel kredi kampanyası

İş Bankasından yapılan yazılı açıklamada, 15 Kasım 2010 tarihine kadar geçerli olacak kampanya kapsamında, kamu ve özel sektör çalışanları, serbest meslek sahipleri ile emeklilerin aylık yüzde 0,45 faiz oranı ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz, 5 bin liraya kadar 10 ay vadeli bayram kredisi kullanabileceği kaydedildi.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI