Temmuz 2010

Fortis bank kredi kampanya faizlerinde yeni indirim başlattı

Fortis Bank Türkiye’nin Fortis ATM’leri, Fortis İnternet Bankacılığı veya Fortis Telefon Bankacılığı üzerinden başvuru yapılabilen Acil Kredi ürünü, nakit ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılıyor.

Devamını Oku

Seç-beğen kredi kampanyaları

Tüketici ihtiyaçlarının fark eden bankaların masrafsız kredi yarışı sürüyor. Hem tatil hem de ramazan nedeniyle tüketici ihtiyaçlarının arttığını gören bankalar ihtiyaç kredilerinde bir yandan faizleri düşürürken bir yandan da masrafları kaldırdı.

Devamını Oku

kredi kartı borcu olanlar şok geçirecek

Kredi kartında yeni mağduriyetlerin önüne geçmek isteyen Üst Kurul`un uzun süredir üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre, limiti 10 bin liranın altında bulunanlar için asgari ödeme tutarı yüzde 20, harcama limiti 10 ile 15 bin lira arasında değişen kredi kartı sahiplerinin asgari ödeme miktarı ise yüzde 30 olacak.

Devamını Oku

MB ‘ den dövize müdahale

Merkez Bankası’nın, Zorunlu Karşılıklar Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.Tebliğe göre, zorunlu karşılık oranları, Türk parası yükümlülüklerde yüzde 5, yabancı para yükümlülüklerde yüzde 10 olarak belirlendi.Tebliğ 6 Ağustos 2010 tarihli zorunlu karşılık cetvelinden geçerli olmak üzere bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.
Devamını Oku

Tüketici kredileri ve kredi kartlarında artış var

Mevduat bankalarında tüketici kredileri ve kredi kartları tutarı 23 Temmuz tarihi itibarıyla geçtiğimiz bir haftada, 610.6 milyon lira artarak 145 milyar 803.2 milyon liraya çıktı. Bankalardaki tüketici kredileri ve kredi kartı tutarı 16 Temmuz tarihi itibarıyla 145 milyar 192.6 milyon lira idi.

Devamını Oku

Şekerbank ‘ tan yurt dışı transfer işlemlerinde indirim

Şekerbank, yurt dışı transfer işlemlerinde, komisyon ve masraf indirimi sağlayan “Yurt dışına 2 Gönder 1 Öde” kampanyası başlattı. Yurt dışına gönderilen Yabancı Para Havaleleri kapsayan kampanyadan, en az 100 Dolar ve muadili EURO tutarında işlem yapanlar yararlanabilecek.

Devamını Oku

Akbank ‘tan Ramazan kumanyalı kart

DIASA ve Akbank, dünyanın ilk Ramazan ayına özel bir alışveriş kartını çıkardı. Dünyada ilk kez Türkiye’de kullanılacak kartla Ramazan kumanyası karta girecek.

Devamını Oku

Altın fiyatları nereye gider

Beni en çok eğlendiren, televizyon kanallarının ana haber bültenlerinde Kapalıçarşı piyasasındaki tacirlerden alınan yorumlar. Geçenlerde bir tanesi o dönemdeki fiyat artışını “Hindistan’daki düğün sezonu kaynaklı talep artışına” bağlamıştı. Doğrudur belki de ama bu fikri nereden ve nasıl edindiğini çok merak etmiştim. Altın fiyatlarını etkileyen faktörler Altının belli bir faiz ve temettü gibi düzenli getirisi yok. Altına yatırım yapanlar ancak (dolar bazındaki) fiyat hareketlerinden para kazanabiliyorlar.

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI