Haziran 2010

Akaryakıta anında % 5 indirim yapan kredi kartı

Kartlı ödeme sistemlerinde sadakat programlarına bir yenisi eklendi. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ve Fransız petrol devi Total, Avrupa`nın en pahalı benzinini tüketen Türk tüketicisinin yükünü azaltacak bir projede işbirliği yaptı.

Devamını Oku

Kredi kartları müzelerede girdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turistlerin müze girişlerinde yaşadığı yabancı para sorununu çözmeye hazırlanıyor. Bakanlık, aralarında Topkapı ve Ayasofya`nın da yer aldığı (kırksekiz) 48 müze ve ören yeri gişelerini modern hale getiriyor. Yeni gişelerde ödeme, kredi kartı  ile de  yapılabilecek.

Devamını Oku

World card Türkiye 'nin en büyüğü, Avrupa ' nın 8. büyüğü

Yapı Kredi Worldcard, The Nilson Report`un Haziran 2010 raporuna göre `Türkiye`nin en büyük kredi kartı programı` oldu.

Worldcard, Türkiye dahil Avrupa`daki tüm bankalar arasında yapılan değerlendirmede de sekizinci sırada yer aldı. World, işlem hacmi sıralamasında yaklaşık 25 milyar dolar ile Bank of America, La Caxia, BBVA, UBS gibi kendi ülkelerinin önde gelen bankalarını geride bıraktı.

Kart vurguncuları yakayı ele verdi

Alınan bilgiye göre, kredi kartı mağdurlarının şikayeti üzerine harekete geçen Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan teknik ve fiziki takibin ardından tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Devamını Oku

Kredi kartlarından sonra kredili mevduat hesaplarında da bankalara çok sert tokat geliyor

Sabah’ın gündeme getirdiği ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin’in de “Ya bankalar düzeltir, ya da biz düzeltiriz” diyerek sert mesajlar verdiği ek hesaplar konusunda bankalar da harekete geçti. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) çatısı altında toplanan 20 bankanın yöneticisi kamuoyundan gelen eleştirilere cevap vermek ve BDDK’ya karşı izlenecek stratejileri belirlemek için biraraya geldi. Görüşmede TBB’ye son dönemde Kredili Mevduat Hesapları (KMH) veya halk arasında bilinen ismiyle ‘ek hesaplar’ konusunda çok sayıda şikâyet geldiği ortaya çıkarken, şikayetlerin önemli bir bölümünün yüksek faiz oranlarından kaynaklandığı anlaşıldı.

Devamını Oku

Özel gün harcamalarında kredi kartları coştu.

Babalar Günü`nde yapılan harcamalar, yılbaşı, anneler günü ve sevgililer günü harcamalarını geride bıraktı. Karne hediyelerinin de etkisiyle bu dönemde kredi kartı ile yapılan harcamaların tutarı 715 milyon lirayı buldu.

Devamını Oku

Kredi Kartı İtirazı Hakkında Hakem Heyetine Dava Dilekçesi Örneği

………………..VALİLİĞİ
TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA

BAŞVURUCU : …………………
…………..……./ANKARA
KARŞI TARAF : ……… …………Bankası AŞ.
………………………
KONU :Kredi kart yıllık ücretinin iadesi hk.

OLAY :

Devamını Oku

Yargıtay 13. Hukuk Dairesinden

Yargıtay 13.Hukuk Dairesi’nin bankaların müşterilerinden ‘kart ücreti’ alamayacaklarına ilişkin verdiği karar 21.07.2008 tarih ve 26943 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

KARAR METNİ

Yargıtay 13. Hukuk Dairesinden:

Devamını Oku

Powered by Calculate Your BMI